fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Żukowska o Nawrockim: Chciałby być jednocześnie prezydentem i premierem

- Prezydent czyta konstytucję na swój własny sposób. Odmawia tego prawa sędziom – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska, szefowa klubu Lewicy. W ten sposób odniosła się do decyzji Karola Nawrockiego, który odmówił nominacji 46 sędziów.

- Oświadczenie prezydenta sugeruje szantaż: nie możecie myśleć inaczej niż ja, bo nigdy nie awansujecie – dodała.

Żukowska była też pytana o cel dzisiejszej decyzji prezydenta. Jej zdaniem Karol Nawrocki chce wymusić na większości rządzącej zmianę ustroju "na ustrój prezydencki albo quasi-prezydencki"

- To oznacza dalsze prowadzenie przez pana prezydenta wojny z innymi organami konstytucyjnymi, w tym z rządem – mówiła w RMF FM szefowa klubu Lewicy.

- On chciałby być jednocześnie prezydentem i premierem oceniła.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem